Cześć, dzień dobry! 👋🏼 Strona jest jeszcze w budowie dlatego też ⚠️ może nie wszystko działać poprawnie 🤯
Blog

Ile kosztuje strona internetowa?

Jak to zwykle bywa odpowiedź nie jest prosta bo niesie za sobą wiele zależności więc na pytanie ile kosztuje strona internetowa możemy śmiało odpowiedzieć - to zależy!

Ale jeśli upierasz się przy "konkretach" kliknij tu!

Strona internetowa nigdy nie jest gotowym produktem, którego cenę raz się ustali a następnie zawiesi metkę i wystawi na półkę sklepową. Strony różnią się między sobą wieloma “drobnymi” szczegółami co na koniec sprawia, że każda jest kompletnie inna i wcale nie chodzi tu o sam wygląd, którego różnice są oczywiste. Chodzi o to co mamy pod spodem czyli funkcjonalności i możliwości.

Jeśli będziecie robili research i ktoś wyceni jej stworzenie nie pytając o szczegóły to raczej nie wie o czym mówi - a uwierzcie naprawdę wiele tak bywa. Nie chodzi tu wcale o to, że dana osoba może nie mieć wiedzy i umiejętności a… (jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze).

Mam nadzieję, że jeszcze nie uciekliście z przerażenia bo poniżej wyjaśnimy sobie wszystkie kwestie mające wpływ na cenę. Jeśli mimo wszystko interesują Cię tylko cyferki kliknij tutaj i sprawdź przykładową wycenę strony.

No dobra to po tym trochę nudnym i przydługim wstępie ruszajmy!

1. Rodzaje stron internetowych

Strona internetowa to dosyć szerokie pojęcie więc w pierwszym kroku musimy ustalić sobie jej rodzaj. Określi to stopień zaawansowania oraz kierunek prac jakie będą do wykonania. Omówmy sobie każdą z opcji po kolei:

1. Zaślepka - ciężko ją nazwać stroną internetową. Jest to raczej coś tymczasowego do czasu stworzenia docelowej strony lub na czas prac modernizacyjnych. Zazwyczaj zawiera logo oraz podstawowe dane kontaktowe. Bez żadnych wodotrysków. Ma być stworzona przede wszystkim szybko. Zaślepka taka powinna powstać w przeciągu 1 dnia a koszt prac to od 250 zł.

2. One Page / Landing Page - strona, w której wszystko jest zmieszczone na 1 podstronie. Strona taka jest czymś w rodzaju ulotki. Zazwyczaj skupia się na 1 rzeczy - produkcie, usłudze lub promocji ijest dodatkiem to pełnej strony.

3. Strona wizytówka - jest to najprostszy, najczęściej wybierany, najszybszy w realizacji no i oczywiście najtańszy rodzaj pełnej strony internetowej. Zawarte tam informacje to zazwyczaj krótkie info o firmie, oferta z opisami, zdjęcia, dane kontaktowe czy mapa dojazdu do firmy. Informacje zawarte na takiej stronie raczej nie wymagają częstych zmian (w przeciwnym razie przejdź odrazu do pkt. 4). Jest ona statyczna więc wprowadzenie jakichkolwiek zmian wymaga chociaż podstawowej znajomości programistycznej. Jeśli jednak już będzie trzeba coś zmienić to raczej będzie trzeba zaufać specjaliście. Koszt stworzenia takiej strony zaczyna się od ok 1800 zł a najczęściej kończy się na ok 4200 zł.

4. Strona wizytówka CMS - jest to rozbudowana o możliwości edycyjne bez umiejętności programowania wersja strony podstawowej (z punktu 3). Jest to możliwe dzięki systemowi zarządzania treścią CMS (ang. Content Management System) np. Wordpress. Dzięki temu bez problemu sam/a wykonasz większość zmian na stronie oraz dodasz nowe treści. WAŻNE - Strona taka jest bardziej narażona na ataki “hakerskie”, w związku z tym należy wykonywać regularnych aktualizacji systemu CMS oraz wszystkich powiązanych - są to zazwyczaj aktualizacje zabezpieczeń.

5. Blog - jest to dokładnie ta sama strona co w poprzednim punkcie tylko rozbudowana o moduł i funkcjonalności bloga. Dzięki temu uzyskujemy możliwość tworzenia regularnych artykułów opartych o tekst, zdjęcia, linki czy video. Blog często wykorzystywany jest do tworzenia treści pozycjonujących stronę w wyszukiwarkach.

6. Sklep internetowy - czyli strona z możliwością sprzedaży w formie transakcji online. Posiada ona cały proces zakupowy z obsługą płatności internetowych, integracją z firmami kurierskimi, powiadomieniami email itd. Strona taka mimo, że posiada system zarządzania treścią to przez swoją bardzo rozbudowaną formę wymaga zazwyczaj osoby dedykowanej do regularnej opieki nad nią.

7. Portal internetowy - to już chyba najbardziej rozbudowana forma strony internetowej będąca dużą aplikacją. Posiada szereg przeróżnych modułów i integracji. Przeważnie opiera się o dedykowany system CMS pisany od 0 pod założenia przed nim stawiane.

2. Struktura strony

Jeśli wybraliśmy już rodzaj strony możemy przejść do jej struktury czyli rozpisania podstron oraz ich zawartości. W tym miejscu musimy stworzyć listę wszystkich podstron (stron, zakładek - każdy nazywa to inaczej) oraz chociaż na bródno rozpisać ich zawartość. Powinno to wyglądać mniej więcej tak:

1. Strona główna
2. Oferta - pozycja 1
3. Oferta - pozycja 2
4. O nas
5. FAQ
6. Kontakt

3. Funkcjonalności na stronie internetowej

No dobra to jesteśmy na półmetku. To pewnie moment w, którym sobie pomyślisz - Jakim półmetku, co oni ode mnie jeszcze chcą. Przecież już wszystko ustaliliśmy... Musisz jeszcze wybrać funkcjonalności. Ale obiecuję - dalej będzie już tylko z górki!

Strona ma być w 1, 2 a może 5 wersjach językowych? Ma być formularz kontaktowy, a jeśli tak to jakie pola ma zawierać? Mapa ze wskazówkami dojazdu do firmy oraz integracją do nawigacji google maps są potrzebne? Już wiesz o co chodzi?

Wymieńmy więc sobie funkcjonalności na jakie inni decydowali się najczęściej:

 • check
  Formularz kontaktowy - należy wymienić jakie pola mają być do uzupełnienia
 • check
  Mapa ze wskazówkami dojazdu
 • check
  Zapis do newslettera
 • check
  Wersje językowe
 • check
  Podpięcie kodów analitycznych (Google Analytics, Facebook Pixel)
 • check
  Mikroanimacje

Ważny jest stopień rozbudowania formularza. Standardowo są to zazwyczaj 3-4 pola:

 • check
  imię i nazwisko
 • check
  ades email
 • check
  treść wiadomości

Ale zdarzają się też dużo bardziej skomplikowane formularze, które zwyczajnie wymagają większego nakładu pracy. Dla jednego z Naszych klientów robiliśmy formularz zawierający ok 30 różnych pól, na dodatek pojawiających się etapami w zależności od wybranej opcji - https://box4rent.pl/kontakt/.

3. Projekt graficzny

Teraz możemy przejść do rzeczy przyjemniejszych a przede wszystkim zauważalnych. Opierając się o zebrane informacje z poprzednich punktów trzeba przygotować projekt graficzny. Jako, że responsywne strony internetowe to już standard musimy przygotować projekt conajmniej dla 2 a najlepiej dla 3 rozdzielczości, breakpoint’ów. Czyli dla komputera i telefonu ale na poważnie rozważyć powinniśmy również tablet. Dlaczego trzeba przygotowywać projekt dla różnych ekranów? Ponieważ wyświetla się ona na nich zupełnie inaczej. Różnice mogą być na tyle duże, że element który widzimy na komputerze na telefonie się już nie pojawia. Programista koduje szablon na podstawie właśnie tych projektów graficznych a nie dostarczenie jakiegoś breakpointa skutkuje pominięciem jego optymalizacji. W takiej sytuacji mogą się dziać tam różne dziwne rzeczy jak rozjechane lub ucięte zdjęcia czy poprzesuwane elementy.

Korzystając z przykładowej strony przedstawionej w punkcie 2 zawierającej 5 podstron do przygotowania mamy:

 • check
  5 projektów - dla komputerów
 • check
  5 projektów - dla telefonów
 • check
  5 projektów - dla tabletów

Co szybko licząc dalej 15 grafik.

5. Programowanie

To etap, na którym możesz odetchnąć bo jest niezależny od Ciebie i z niecierpliwością czekać na rezultaty w postaci wersji testowych strony. Ale przed programistą ogrom pracy. Do napisania ma wiele linijek kodu szablonu graficznego i wszystkich funkcjonalności, które będą czytelne dla przeglądarek internetowych. Twoim jedynym zadaniem na tym etapie będzie sprawdzanie wersji testowych i listowanie uwag.

6. Uruchomienie strony

Mamy to! Możemy uruchamiać stronę! Potrzebny jest tylko serwer i domena - hosting. Pliki z kodem od programisty, których będzie od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu trzeba umieścić w odpowiednim miejscu na serwerze i podpiąć pod nie domenę. Teraz możesz cieszyć się z działania swojej nowej strony internetowej.

No może prawie bo owszem strona będzie działała ale jeszcze warto rozważyć uruchomienie chociażby certyfikatu SSL aby przeglądarka nie uważała strony za niebezpieczną co coraz częściej skutkuje uniemożliwieniem jej otwarcia.

Przykładowa wycena

Powyższe omówienie przedstawia to co ma wpływ na cenę ale nie odpowiada na tytułowe pytanie "ile kosztuje strona internetowa?".
Poniżej znajdziesz więc na nie odpowiedź dla 3 najczęściej wybieranych typów stron internetowych.

One Page
od1799
netto
 • check
  1 podstrona
 • check
  Dedykowany projekt graficzny
 • check
  Strona w RWD
 • check
  Formularz kontaktowy
 • check
  Odnośniki do Social Media
 • check
  Interaktywna mapa ze wskazówkami dojazdu
Zamawiam
Cena zawiera do 6 sekcji na podstronę
Wizytówka na 5
od3999
netto
 • check
  5 podstron
 • check
  Dedykowany projekt graficzny
 • check
  Strona w RWD
 • check
  Formularz kontaktowy
 • check
  Odnośniki do Social Media
 • check
  Interaktywna mapa ze wskazówkami dojazdu
Zamawiam
Cena zawiera do 6 sekcji na podstronę
Wizytówka na 10
od6549
netto
 • check
  10 podstron
 • check
  Dedykowany projekt graficzny
 • check
  Strona w RWD
 • check
  Formularz kontaktowy
 • check
  Odnośniki do Social Media
 • check
  Interaktywna mapa ze wskazówkami dojazdu
Zamawiam
Cena zawiera do 6 sekcji na podstronę

Jaki jest czas realizacji?

W zależności od szczegółów my jesteśmy w stanie dowieść stronę nawet w 2 tygodnie ale z doświadczenia wiemy, że trwa to od 1 do 3 miesięcy.

Osobą, która będzie miała największy wpływ na to jak szybko uruchomimy stronę jesteś właśnie Ty. To od Twojego zaangażowania i szybkości podejmowania decyzji zależy bardzo dużo.

Jeśli dotrwałaś/eś do tego miejsca mam dla Ciebie nagrodę. Zapisz się do newslettera i zgarnij rabat 10% na pierwszą stronę!

PS - Pamiętaj, że uruchomienie stron to raczej nie koniec tematu ale to już temat na inny wpis.

Newsletter

Dołącz do nas, są bonusy!

Zapisz się do newslettera i zgarnij prezent!
Raz w miesiącu wyślemy maila z Mało Kreatywnym podsumowaniem oraz nowościami na blogu.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.